Atiye - OGM Pictures

Yapım: OGM Pictures
Yönetmen: Ozan AÇIKTAN
Senarist: Drazen Kuljanin, Faruk Özerten

Oyuncular: Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi, Senan Kara, Meral Çetinkaya, Cezmi Baskın, Fatih Al, Hazal Türesan, Selen Öztürk, Sibel Melek Arat, Melisa Akman

Hikâye

Atiye, imrenilecek bir hayata sahip, genç ve güzel bir ressamdır. İyi bir ailesi, onu çok seven bir erkek arkadaşı ve her şeyini paylaşabildiği bir kız kardeşi vardır. Çocukluğundan beri çizdiği sembolün, Göbekli Tepe’de 12.000 yıldır gömülü olan bir tabletin üzerinde bulunmasıyla Atiye hayatını değiştirecek bir yolculuğa çıkar. İnsanlık tarihinin en büyük sırlarını barındıran Göbekli Tepe’de tanıştığı Erhan ise kendisi gibi bir arkeolog olan babasının çalışmalarının izini süren, rasyonalist bir bilim adamıdır. Erhan başta Atiye’nin mistik sorularıyla ilgilenmese de ikili daha sonra birlikte Göbekli Tepe’de kendilerini çağıran gizemin peşine düşerler.

Atiye kendisinden saklanan ve küçüklüğünden beri ortaya çıkmasına engel olunan özel güçlerini keşfederken, Erhan babasının bilimsel araştırmalarının mirasının aslında manevi işaretleri olan bir teoriye işaret ettiğini fark eder. Atiye Erhan’la birlikte hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark ettikçe, tarihin üstü örtülü sırlarının ve gizli sembollerinin arasında, aileyi, aşkı, acıyı, mutluluğu, umudu, özünü, yaşamı ve dünyayı sorgularlar.

Set Görseli
Youtube Kanalı