Kırmızı Oda - OGM Pictures

Yapım: OGM Pictures
Yönetmen:
Cem Karcı

Senarist: Banu Kiremitçi Bozkurt

Oyuncular: Binnur Kaya, Meriç Aral, Tülin Özen, Burak Sevinç, Gülçin Kültür

Hikâye

Kırmızı Oda, İstanbul’da bir psikiyatri kliniğinde çalışan doktorları ve onların hastalarını konu alır. Kliniğin kapısını çalanların her biri çözemedikleri sorunlarını, baş edemedikleri acılarını paylaşmak için oradadır. Kapalı bir kapının ardında kimseye anlatamadıklarını, sırlarını, acılarını paylaşırlar. Her şeye yeni biri olarak baştan başlamak, bir daha yenilmemek, hayatlarını değiştirmek isterler.

Doktor hanımın liderliğindeki klinikte onun dışında Dr. Piraye, Dr. Deniz ve Dr. Ayşe çalışır. Hastalarına şifa verirken bir yandan da hayat mücadelesi içinde kendi yaralarını da sarmaya çalışırlar.

Kırmızı Oda kliniğe gelen hastaların hikâyelerini, onların değişimlerini anlattığı kadar Doktor Hanım’ın çatısı altında toplanan bu beş doktorun yaşadıklarını da anlatır. Hastalar gibi onlar da geçmişleriyle, korkularıyla, sevgileriyle ve hatalarıyla yüzleşerek değişir ve gelişirler. Kadın erkek olmanın ötesinde insan olmanın gerektirdiği anları ve duyguları paylaşırlar. Her hastanın hikayesi aynı zamanda onunla ilgilenen doktorun hayatına açılan bir penceredir. Doktor hasta ilişkisinde şifa veren ve alan yer değiştirirken hikayeler başka hikayelerin kapılarını aralar.

Set Görseli
Youtube Kanalı